Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin

Data

paź 07 2022

Czas

16:15 - 17:00

Stypendium im. Leopolda Ungera – uroczyste wręczenie dyplomów Laureatom X edycji

Prowadzenie:
prof. dr hab. Iwona Hofman – Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Przewodnicząca Kapituły Stypendium im. Leopolda Ungera (Polska)

Wystąpienia przedstawicieli Kapituły Stypendium im. Leopolda Ungera:
prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (Polska)
Jarosław Kurski – Zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” (Polska)
Marian Turski – szef działu historycznego „Polityki” (Polska)
Marek Unger – Honorowy Przewodniczący Kapituły Stypendium (Polska)

Stypendium im. Leopolda Ungera jest ogólnopolskim programem stypendialnym, zainicjowanym przez rodzinę Patrona i ustanowionym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2013 roku. Co roku, biorącym udział w konkursie młodym dziennikarzom i adeptom dziennikarstwa – studentom wszystkich kierunków i stopni kształcenia, przyznawana jest nagroda pieniężna za utwór publicystyczny oraz stypendia w formie stażu w redakcjach tygodnika „Polityka”, dzienników „Gazeta Wyborcza” i „Le Soir” oraz biurze prasowym Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Kapituła, w skład której wchodzą m.in.: Zygmunt Berdychowski, Jarosław Kurski, prof. Jacek Purchla, prof. Adam D. Rotfeld, Marian Turski, Rodzina Ungerów, nagradza młodych dziennikarzy uprawiających dziennikarstwo jakościowe, korzystających ze wzorów Patrona Nagrody, komentatora spraw Europy Środkowej i Wschodniej m.in na łamach paryskiej „Kultury” i Radia Wolna Europa.
Laureatami programu w X edycji są: Julia Bogucka, Ewelina Dernoga, Barbara Gregorczyk, Marcin Celmer, Jan Jęcz, Filip Kozłowski, Luiza Wieczorek.

Tłumaczenie symultaniczne na PL-EN-UA;
transmisja na żywo na platformie streamingowej

tekst alternatywny

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Skip to content