Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin

Data

paź 07 2022

Czas

10:45 - 12:15

PANEL
Nic o nas bez nas. Kształtowanie polityki młodzieżowej w Europie. Wyzwania i szanse

Moderatorka:
Alina Prochasek – Przewodnicząca Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (Polska)

Osoby uczestniczące w panelu:
Mariana Cyganyn Kierownik wydziału polityki młodzieżowej Departamentu polityki młodzieżowej i sportu Urzędu Miasta Iwano-Frankiwsk (Ukraina)
Lavon Marozau – Sekretarz międzynarodowy Białoruskiej Narodowej Rady Młodzieży „RADA” (Białoruś)
Aleksandra Kulik – Prezeska Zarządu Fundacji Sempre a Frente (Polska)
Ingrid Aspelund – Kierownik Sekcji Młodzieży, Europejskie Centrum Wergeland (Norwegia)
Ivan Neirotti – Kierownik projektu Europejskiej Stolicy Młodzieży w Europejskim Forum Młodzieży (Belgia)

Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które w 2023 roku będzie Europejską Stolicą Młodzieży. Jest to wyróżnienie i jednocześnie wyzwanie – jakim miastem jesteśmy dla młodzieży i jakim chcemy być? Chcemy RAZEM wypracować pomysły na politykę młodzieżową, programy i działania wspierające aktywność obywatelską, które dadzą młodym realny wpływ na kształt miasta, w jakim chcieliby żyć.
Po co nam polityka młodzieżowa? Przyjrzyjmy się temu pytaniu w wymiarze ogólnokrajowym i lokalnym. Czy sama polityka coś zmieni jeśli nie będzie odpowiedzią na realne, uświadomione potrzeby młodzieży oraz osób zarządzających miastem, gminą, krajem. Przy tym pojawią się pytania o szanse i wyzwania, o to jak ją kształtować, żeby dała maksymalne, wielowymiarowe korzyści. Jakich narzędzi potrzebujemy do tworzenia oraz realizacji polityki młodzieżowej. Jaki powinien być udział młodzieży by taka polityka była tworzona świadomie i uwzględniała ich rzeczywiste potrzeby i oczekiwania?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas panelu do udziału w którym zaprosiliśmy przedstawicieli Europejskiego Forum Młodzieży, Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, przedstawicielkę samorządu miasta partnerskiego z Ukrainy, Sekretarza międzynarodowej Białoruskiej Narodowej Rady Młodzieży „RADA” oraz Prezeskę Lubelskiej Fundacji, współodpowiedzialnej za zdobycie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Tłumaczenie symultaniczne na PL-EN-UA;
transmisja na żywo na platformie streamingowej

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Skip to content