Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin

Data

paź 06 2022
Zakończone!

Czas

12:00 - 13:00

WARSZTAT #KsiążkiZamiastGranic
Dorota Monkiewicz i Jarosław Mikołajewski „Wędrując z Nabu”

Warsztat dla dzieci 10-13 lat
Ilość miejsc ograniczona!

Prowadzenie: Dorota Monkiewicz i Jarosław Mikołajewski

Dzieci lubią bawić się w chowanego, uciekać, udawać… ale kiedy muszą to robić naprawdę, co dzieje się w ich głowach? Jakie emocje, jakie myśli im towarzyszą?

Jarosław Mikołajewski – pisarz, poeta, eseista i publicysta. Autor książek dla dzieci oraz wielokrotnie nagradzany tłumacz. Autor sześciu tomików poetyckich. Laureat nagród literackich: im. Kazimiery Iłłakowiczówny, św. Brata Alberta, Barbary Sadowskiej oraz Nagrody Nowej Okolicy Poetów. W jego dorobku translatorskim znajdują się przekłady m.in. utworów Dantego, Petrarki, Michała Anioła, Leopardiego, Montalego, Ungarettiego, Luziego, Penny, Pavesego, Pasoliniego. Jego utwory są cenione za mistrzowskie posługiwanie się językiem, ładunek uczuciowy, duchowy wymiar jego poezji oraz poruszanie nawet najbardziej skomplikowanych tematów. Książki Mikołajewskiego zostały przetłumaczone na wiele języków obcych – ukazały się między innymi we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Albanii, Grecji, na Litwie i Ukrainie.


#KsiążkiZamiastGranic (Część I)

Seria warsztatów dla dorosłych, młodzieży i dzieci połączonych ze spotkaniami autorskimi przygotowanych we współpracy z Domem Słów w Lublinie.

Opieka merytoryczna, prowadzenie i koordynacja: Alina Januszczyk.

W ramach bloku warsztatowego zaprosimy Państwa do Domu Słów w Lublinie, mieszczącym się w starej drukarni – wyjątkowym miejscu pełnym książek, czcionek i maszyn drukarskich, ukazującym historię wolnego słowa jako ważnego czynnika zmian społecznych i politycznych, podkreślającym znaczenie słowa mówionego i drukowanego w kulturze i życiu społecznym. W tej klimatycznej przesiąkniętej historią i duchem swobody przestrzeni w ramach trzech modułów warsztatowych opracowanych z myślą o dzieciach, młodzieży, a także osobach dorosłych uczestnicy będą uczyć się przerabiać trudne tematy za pomocą fikcji literackiej i narzędzi, których dostarcza nam sztuka słowa.

Warsztat prowadzony będzie w języku polskim;
zapewniamy facylitatora językowego EN-UA

Wydarzenie zostało zakończone.

Skip to content