Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin

Data

paź 06 2022

Czas

11:30 - 12:30

WARSZTAT #KsiążkiZamiastGranic
Renata Piątkowska „Jestem Malala”

Warsztat dla dzieci 10-13 lat
Ilość miejsc ograniczona!

Prowadzenie: Renata Piątkowska

Spotkanie na podstawie książki „Która to Malala?”. Wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe rzesze.

Renata Piątkowska – polska pisarka, autorka książek dla dzieci. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek publikacji przeznaczonych dla najmłodszych. Autorka książek z serii „Wojny dorosłych – Historie dzieci”.


#KsiążkiZamiastGranic (Część I)

Seria warsztatów dla dorosłych, młodzieży i dzieci połączonych ze spotkaniami autorskimi przygotowanych we współpracy z Domem Słów w Lublinie.

Opieka merytoryczna, prowadzenie i koordynacja: Alina Januszczyk.

W ramach bloku warsztatowego zaprosimy Państwa do Domu Słów w Lublinie, mieszczącym się w starej drukarni – wyjątkowym miejscu pełnym książek, czcionek i maszyn drukarskich, ukazującym historię wolnego słowa jako ważnego czynnika zmian społecznych i politycznych, podkreślającym znaczenie słowa mówionego i drukowanego w kulturze i życiu społecznym. W tej klimatycznej przesiąkniętej historią i duchem swobody przestrzeni w ramach trzech modułów warsztatowych opracowanych z myślą o dzieciach, młodzieży, a także osobach dorosłych uczestnicy będą uczyć się przerabiać trudne tematy za pomocą fikcji literackiej i narzędzi, których dostarcza nam sztuka słowa.

Warsztat prowadzony będzie w języku polskim;
zapewniamy facylitatora językowego EN-UA

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Skip to content