Konkurs Dobrych Praktyk organizowany cyklicznie w ramach Kongresu ma na celu zaprezentowanie najlepszych rozwiązań i inicjatyw podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej lub współpracy transgranicznej w Europie i krajach Partnerstwa Wschodniego. Edycja 2021 Konkursu Dobrych Praktyk wyłoni innowacyjne projekty współpracy międzysektorowej na rzecz lokalnej społeczności i będzie służyła promocji projektów mających znaczenie dla rozwoju społecznego, gospodarczego i edukacyjnego miasta i regionu w perspektywie 10 lat. Więcej szczegółów już wkrótce.

W 2020 roku tematem Konkursu były przykłady najlepszych praktyk radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z pandemią COVID-19 wyłonionych w 5 kategoriach konkursowych:

  • samorząd
  • kultura i turystyka               
  • edukacja             
  • pomoc społeczna             
  • przedsiębiorczość         

Udział w Konkursie mogli wziąć wszyscy zainteresowani, a szczególnie samorządy, organizacje społeczne, grupy nieformalne, sektor prywatny, szkoły i uniwersytety.

Na Konkurs Dobrych Praktyk 2020 zgłoszono łącznie 49 praktyk z takich krajów jak: Autonomia Palestyńska, Gruzja, Hiszpania, Francja, Litwa, Łotwa, Polska, Turcja, Ukraina. W każdej kategorii Komisja Konkursowa wybrała 3 laureatów. Podczas Kongresu Współpracy Transgranicznej, który odbywał się w dniach 6-9 października, uczestnicy mieli okazję zagłosować on-line na jedną praktykę w każdej kategorii. W trakcie oficjalnego zamknięcia Kongresu ogłoszono zwycięzców Konkursu. W kategorii Samorząd zwyciężyła Gmina Miasta Gdynia (Polska); w kategorii Kultura i Turystyka - Urząd Miasta Kamieniec Podolski (Ukraina); w kategorii Edukacja - Młodzieżowa Aglomeracja Kijowa, (Ukraina); w kategorii Pomoc Społeczna - Centrum Aktywności Seniora, Gdynia (Polska); w kategorii Przedsiębiorczość - NGO “Edukacyjno-analityczne centrum rozwoju społeczności”, Tarnopol (Ukraina).

Dziękujemy wszystkim za udział i nadesłanie zgłoszeń, a także pragniemy już teraz zaprosić Państwa do udziału w Konkursie Dobrych Praktyk 2021.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję